print Print Schedule  

MAIN STAGE

5:30 pm - 6:00 pm    Tone Loc

6:15 pm - 7:15 pm    Color Me Badd

7:45 pm - 8:45 pm    Sister Sledge

9:15 pm - 10:15 pm    Village People

RIVERFRONT STAGE

3:30 pm - 5:00 pm    Paris Ave

5:30 pm - 7:00 pm    The Mulligan Brothers

7:30 pm - 9:00 pm    Cowboy Mouth

MARKET STAGE

4:30 pm - 6:00 pm    MJ and the Redeemers

6:30 pm - 8:00 pm    Mothership: Led Zepplin Tribute

8:30 pm - 10:00 pm    Chee Weez

ITALIAN VILLAGE STAGE

5:30 pm - 7:00 pm    Gregg Martinez & the Delta Kings

7:30 pm - 9:00 pm    David Cook & the Yat Pack

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

4:00 pm - 6:00 pm    Randy Jackson of Zebra

6:30 pm - 8:00 pm    Da Rockits

8:30 pm - 10:15 pm    Flowtribe

10:30 pm - 12:00 am    Sabotage

MAIN STAGE

5:00 pm - 6:30 pm    Night Ranger

7:30 pm - 9:00 pm    Gin Blossoms

10:00 pm - 11:30 pm    Foreigner

RIVERFRONT STAGE

1:30 pm - 3:00 pm    Bro Vanity Project

3:30 pm - 5:00 pm    The Fortifiers

5:30 pm - 7:00 pm    Foret Tradition

7:30 pm - 9:00 pm    Amanda Shaw

MARKET STAGE

2:45 pm - 4:15 pm    Perfect Love featuring Rachel Fleetwood Contemporary/Christian

4:45 pm - 6:15 pm    Them Ol' Ghosts

6:45 pm - 8:15 pm    Al "Lil Fats" Jackson

9:00 pm - 10:30 pm    Rockin' Dopsie Jr

ITALIAN VILLAGE STAGE

2:00 pm - 3:30 pm    Carlo Ditta

4:00 pm - 5:30 pm    Uptown Phunk

6:00 pm - 7:30 pm    Louisiana Spice

8:00 pm - 9:30 pm    Flipside

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

1:00 pm - 2:30 pm    Andy Hymel's School of Music

3:00 pm - 4:00 pm    Pocket Aces Brass Band

4:30 pm - 6:00 pm    Sgt Peppers Beatles Tribute Band

6:30 pm - 8:00 pm    The Old Barstools

8:30 pm - 10:00 pm    The Shiek

10:30 pm - 12:00 am    Big Six Brass Band

MAIN STAGE

12:00 pm - 1:30 pm    Michael Ray

2:15 pm - 3:45 pm    Lee Ann Womack

4:30 pm - 6:00 pm    Montgomery Gentry

RIVERFRONT STAGE

11:30 am - 1:00 pm    Rock N Roll Circus: Tribute To The Rolling Stones

1:30 pm - 3:00 pm    New Orleans Beatles Festival: featuring Chuck Credo & The Topcats

3:30 pm - 5:00 pm    Rocket Man: Elton John Tribute

MARKET STAGE

11:30 am - 1:00 pm    Treces del Sur

1:30 pm - 3:00 pm    Paperchase

3:15 pm - 3:45 pm    Car Show Awards

4:00 pm - 5:30 pm    Bag of Donuts

ITALIAN VILLAGE STAGE

12:30 pm - 2:00 pm    The Boogie Men

2:30 pm - 4:00 pm    Yat Pack

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

12:30 pm - 2:00 pm    TBA

2:30 pm - 4:00 pm    TBA

4:30 pm - 6:00 pm    Clockwork Elvis

6:30 pm - 8:30 pm    Aaron Foret with Junior LaCrosse

Friday  

MAIN STAGE

5:30 pm - 6:00 pm    Tone Loc

6:15 pm - 7:15 pm    Color Me Badd

7:45 pm - 8:45 pm    Sister Sledge

9:15 pm - 10:15 pm    Village People

RIVERFRONT STAGE

3:30 pm - 5:00 pm    Paris Ave

5:30 pm - 7:00 pm    The Mulligan Brothers

7:30 pm - 9:00 pm    Cowboy Mouth

MARKET STAGE

4:30 pm - 6:00 pm    MJ and the Redeemers

6:30 pm - 8:00 pm    Mothership: Led Zepplin Tribute

8:30 pm - 10:00 pm    Chee Weez

ITALIAN VILLAGE STAGE

5:30 pm - 7:00 pm    Gregg Martinez & the Delta Kings

7:30 pm - 9:00 pm    David Cook & the Yat Pack

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

4:00 pm - 6:00 pm    Randy Jackson of Zebra

6:30 pm - 8:00 pm    Da Rockits

8:30 pm - 10:15 pm    Flowtribe

10:30 pm - 12:00 am    Sabotage

 

 

Saturday  

MAIN STAGE

5:00 pm - 6:30 pm    Night Ranger

7:30 pm - 9:00 pm    Gin Blossoms

10:00 pm - 11:30 pm    Foreigner

RIVERFRONT STAGE

1:30 pm - 3:00 pm    Bro Vanity Project

3:30 pm - 5:00 pm    The Fortifiers

5:30 pm - 7:00 pm    Foret Tradition

7:30 pm - 9:00 pm    Amanda Shaw

MARKET STAGE

2:45 pm - 4:15 pm    Perfect Love featuring Rachel Fleetwood Contemporary/Christian

4:45 pm - 6:15 pm    Them Ol' Ghosts

6:45 pm - 8:15 pm    Al "Lil Fats" Jackson

9:00 pm - 10:30 pm    Rockin' Dopsie Jr

ITALIAN VILLAGE STAGE

2:00 pm - 3:30 pm    Carlo Ditta

4:00 pm - 5:30 pm    Uptown Phunk

6:00 pm - 7:30 pm    Louisiana Spice

8:00 pm - 9:30 pm    Flipside

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

1:00 pm - 2:30 pm    Andy Hymel's School of Music

3:00 pm - 4:00 pm    Pocket Aces Brass Band

4:30 pm - 6:00 pm    Sgt Peppers Beatles Tribute Band

6:30 pm - 8:00 pm    The Old Barstools

8:30 pm - 10:00 pm    The Shiek

10:30 pm - 12:00 am    Big Six Brass Band

 

 

Sunday  

MAIN STAGE

12:00 pm - 1:30 pm    Michael Ray

2:15 pm - 3:45 pm    Lee Ann Womack

4:30 pm - 6:00 pm    Montgomery Gentry

RIVERFRONT STAGE

11:30 am - 1:00 pm    Rock N Roll Circus: Tribute To The Rolling Stones

1:30 pm - 3:00 pm    New Orleans Beatles Festival: featuring Chuck Credo & The Topcats

3:30 pm - 5:00 pm    Rocket Man: Elton John Tribute

MARKET STAGE

11:30 am - 1:00 pm    Treces del Sur

1:30 pm - 3:00 pm    Paperchase

3:15 pm - 3:45 pm    Car Show Awards

4:00 pm - 5:30 pm    Bag of Donuts

ITALIAN VILLAGE STAGE

12:30 pm - 2:00 pm    The Boogie Men

2:30 pm - 4:00 pm    Yat Pack

GATTUSO'S RESTAURANT     In cooperation with the Gretna Heritage Fest

12:30 pm - 2:00 pm    TBA

2:30 pm - 4:00 pm    TBA

4:30 pm - 6:00 pm    Clockwork Elvis

6:30 pm - 8:30 pm    Aaron Foret with Junior LaCrosse

print Print Schedule  

* Schedule subject to change.

Our Sponsors  

View All Sponsors